O hodowli

O-hodowli-okladka

„Zaczniesz od jednej, będziesz miał ich milion!” – to zdanie od samego początku przeplatało się w rodzinnych rozmowach o akitach. Ale nie od akit zaczyna się historia hodowli. Na początku była wielka miłość do zwierząt przekazywana z pokolenia na pokolenie i dom pełen kotów, królików i psów. Nie tylko tych rasowych! W 2004 roku w naszym życiu pojawiła się wyjątkowa akita – REN’AI SABI z Halnego Wzgórza, która sprawiła, że pierwszy raz pomyśleliśmy o założeniu domowej hodowli psów. Każdy rok upewniał nas w przekonaniu, że akity to psy, które wymagają wiele czasu i konsekwencji, ale za okazaną miłość odwdzięczają się lojalnością, wiernością i ogromnym przywiązaniem.

MIGOTO INU, CZYLI CUDOWNY PIES

Nazwa hodowli nie jest przypadkowa. Zależało nam na tym, aby oddać charakter rasy i nasz stosunek do psów. Choć akity nie są najłatwiejszą rasą do szkolenia, w całej swojej złożonej naturze określenie „cudowny pies” bardzo do nich pasuje.

Hodowla Migoto Inu FCI została zarejestowana w Związku Kynologicznym w Polsce oraz w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (Fédération Cynologique Internationale) mająca siedzibę w Thuin w Belgii. Regulamin hodowli psów rasowych obowiązujący w Polsce jest dostępny tutaj.

Obecnie w hodowli mamy 8 psów – młode pokolenie oraz zasłużonych emerytów. Każdy pies w naszym stadzie jest wyjątkowy i wymagał indywidualnego podejścia oraz szkolenia. Od samego początku prowadzenia hodowli zależało nam na tym, aby z każdym psem zbudować pełną zaufania i radości relację. Kiedy w hodowli pojawiają się szczenięta, ogromną wagę przykładamy do prawidłowego rozwoju i socjalizacji maluchów. Jesteśmy przekonani, że prowadzenie hodowli psów, to nie tylko obowiązek, ale także ogromny przywilej.

O-hodowli-01

NASI EMERYCI

Renai Sabi

  • REN’AI SABI – ur. 25.07.2004 – zm. 24.07.2011 – suka hodowlana

  • KAYUMI Migoto Inu FCI – ur. 04.03.2007 – tytuły: Młodzieżowy Champion Polski 2008, Champion Polski 2009 – suka hodowlana

  • KENITA Migoto Inu FCI – ur. 04.03.2007 – suka hodowlana

  • YASUMI Migoto Inu FCI – ur. 28.02.2008 – suka hodowlana

  • GENJI Akita u Izis FCI – ur. 09.05.2008 – tytuły: Młodzieżowy Champion Polski 2009, Champion Polski 2010 – reproduktor

MŁODE POKOLENIE

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI W ZAKŁADCE „NASZE PSY” NA GÓRZE STRONY.